Kryminał od Cobena

Blog książkowy – Harlan Coben

Kryminał od Cobena

Harlan Coben (https://www.taniaksiazka.pl/autor/harlan-coben) to jeden z tych autorów, którego nie da się nie lubić. Może i można ignorować innych autorów, ale nie jego. To człowiek, który ma ogromny talent literacki, co też systematycznie udowadnia nam od 1995 roku, kiedy to zadebiutował na rynku literackim. Jego pierwsza powieść – “Bez skrupułów” – cieszyła się średnim zainteresowaniem. Dopiero kolejne dzieło pt.”Nie mów nikomu” okazało się wielkim hitem, dzięki czemu zdecydowana większość czytelników mu uległa i do dzisiaj trzyma się go wiernie. „Tylko jedno spojrzenie”, Jedyna szansa”, “Bez pożegnania” i wiele innych – dorobek literacki autora jest naprawdę ogromny.

“Chłopiec z lasu”

1986 rok, New Jersey. Na terenie wielkiego parku stanowego zostaje odnaleziony chłopiec, który na oko ma kilka lat. Ubranie chłopca jest zaniedbane, ale ogólnie jego stan zdrowia jest w miarę dobry. Odnaleziony nie mówi dobrze, więc nikt nie jest w stanie powiedzieć, skąd mały się wziął. Nikt nie zgłaszał chłopca o takim rysopisie, więc policja już sama nie wie co ma też zrobić. Od tego momentu minęło trzydzieści lat. Wilde (bo takie imię otrzymał chłopiec) do dzisiaj nie wie skąd tak naprawdę wziął się w tym parku. Chociaż teraz, kiedy jest dorosły, już go tak to nie obchodzi. Pewnego dnia mężczyzna zostaje poproszony o pomoc. Ma odnaleźć nastolatkę -outsiderkę, która krótko przed zaginięciem otrzymywała pogróżki. Właściwie to jej zaginięciem nikt się nie martwi. Nawet ojciec. Dlatego też Wilde chce zaangażować się w sprawę, ponieważ doskonale wie jak to jest, kiedy nikomu na tobie nie zależy. Czy uda mu się znaleźć zaginioną – w szczególności, że może to być związane z wysokimi szczeblami władzy?

“Mistyfikacja”


Laura Ayars i David Baskin to para jak z obrazka. Młodzi, piękni, zapatrzeni w siebie do granic możliwości. Ona to była modelka, która zajmuje się teraz prowadzeniem własnego biznesu. On to gwiazda koszykówki NBA. Ta zakochana w sobie para postanawia na miesiąc miodowy udać się do Australii, gdzie zamierzają cieszyć się sobą do woli. Tylko, że wspaniałe chwile zostają przerwane przez śmierć Davida. Oficjalną przyczyną śmierci jest utonięcie. Chociaż Laura ma podstawy sądzić, że ktoś coś tu przekręca. Postanawia wyjaśnić sama tą sytuację, narażając się tym samym na ogromne kłopoty – chociaż nie zdaje sobie z tego sprawy. Coś jej się nie podoba. W pewnym momencie Laura zaczyna sądzić, że jej mąż tak naprawdę żyje, a nikt w sumie nie chce jej powiedzieć prawdy, co też stało się z Davidem.